Kaip padėti stovyklavietėje sutiktam reaktyviam šuniukui?

Patarimas kaip elgtis ir reaguoti jeigu stovyklavietėje sutinkame lojantį ar kitaip į mus reaguojantį šuniuką

Inesa Valinčiūtė-Kunčienė

7/13/20231 min read


Prieš keletą savaičių su šeima nuspendėme apsistoti bendroje stovyklavietėje. Ten atvykę sutikome šuniukams reaktyvų (lojimu reaguojantį) Vokiečių aviganį, tačiau žinodami kaip padėti šuniukui greičiau priimti Kiro egzistenciją gana greitai visi galėjome pradėti mėgautis poilsiu.
Tokiose situacijose svarbu suprasti, kad reaktyvus šunelis būdamas reakcijos būsenoje jaučia itin didelę įtampą, ja dalinasi su šeimininkais, ją jaučia ir jūsų keturkojis augintinis (ypatingai jautrūs, bei taip pat reaktyvūs šunys, tokie kaip mūsų Kiriukas).
Norėdami išvengti ar sumažinti tokią įtampą mes galime pagelbėti kitam reaktyviam šuniukui ir neprovokuojant jo(-s) reakcijų padėti viems aplinkoje turėti ramų bei malonų poilsį.
Tereikia atkreipti dėmesį į keletą svarbių aspektų:

✔️Padėkite reaktyviama šuniukui adaptuotis prie jūsų augintinio buvimo - pasirinkite tinkamą atstumą (kaip įmanoma toliau nuo reaguojančiojo), susiraskite barjerą (palapinė ar kt. užtvara kur jūsų šuniuko nesimatytų) bei pradžioje savo šuniuką parodykite protarpiais, kad reaktyvusis šuo galėtų priprasti prie jo buvimo ir palaipsniui nurimti;
✔️Neleiskite savo šuniukui artintis prie reaguojančio keturkojo. Tegul augintiniai jaučiasi saugūs savo aplinkoje;
✔️Aktyvinkite veiklą su augintiniu palaipsniui pradedant ramesne veikla;
✔️Leiskite ir ramiai girkite savo šuniuką jam rodant raminimosi signalus;
✔️Ramiai pagirkite šuniuką jeigu jis neatreaguoja;

Būkime supratingi vieni kitiems ir keturkojams draugams. Stenkimės sukurti visapusiškai saugią ir ramią poilsio erdvę sau ir augintiniams.