Kodėl ilgas pavadėlis?

Kodėl ir kokiems pasivaikščiojimams dažnai renkuosi ilgą pavadėlį?

Inesa Valinčiūtė-Kunčienė

9/1/20231 min read

Pasivaikščiojimams didesnėje erdvėje dažniausiai renkuosi ilgą pavadėlį, tiek dėl jo teikiamos naudos šuniukui, tiek dėl Kiriuko asmenybės poreikių
Taip pat tam tikrais atvejais jį rekomenduoju įsigyti, bei naudoti atliekant atitinkamus pratimus ar tiesiog pasivaikščiojimo metu, ir mokinukams.
Taigi šįkart noriu pasidalinti keletu priežasčių, kodėl naudinga turėti ir ilgą (7 - 10 m.) pavadėlį?

✔️ Galimybė šuniukui savarankiškai tyrinėti pasaulį didesniame plote. Šunims nėra natūralu visada vaikščioti tik šalia žmogaus, todėl ilgas pavadėlis leidžia jam plačiau tyrinėti;
✔️ Laisvės iliuzija bailiam, jautriam ir/ar reaktyviam šuniukui padeda prisiminti atsitraukimo galimybę. Šuo mokosi nesielgti kaip įspaustas į kampą, o šeimininkas išlaiko situacijos kontrolę.
✔️ Prevencija medžiojantiems ar pabėgėliams iki įgijant 100 proc. atsišaukimą;
✔️ Puiki pagalba mokant pavadėlio netempimo, tiek arti tiek toli vedlio;
✔️ Galima suteikti šuniui daugiau laisvės nerizikuojant sukelti kitiems įtampos ar padaryti neigiamą poveikį kitų šunų progresui.

Renkantis pavadėlius labai svarbu atkreipti dėmesį į šuniuko ir vedlio poreikius, vietą kur bus vedžiojamas šuniukas ar atliekami pratimai (todėl dažniausiai namuose atsiranda daugiau nei vienas pavadėlis). Taip pat pavadėlį pasirinkti saugios ir patogios naudoti medžiagos.